Bizi takip edin

Haber

Enternasyonalist savaşçılar: Efrîn bozgunu Türkiye halklarının önünü açacak

->

-> 1.050

Efrîn’de, QSD güçleri ile birlikte TSK ve ÖSO’nun işgal saldırılarına karşı direnişte olan enternasyonalist savaşçılar, Türkiye’nin Efrin’de yaşayacağı bozgunun Türkiye halklarının önünü açacağını ifade etti

TSK ve ÖSO gruplarının Efrin’e yönelik işgal saldırıları 39’uncu gününe girdi. Bu saldırılara karşı verilen direnişte enternasyonalist savaşçılar da, QSD güçleri ile birlikte omuz omuza. TSK ve ÖSO’nun planladıkları şekilde ilerleyemediklerini vurgulayan Mabeta cephesindeki savaşçılar, Türkiye’nin Efrîn’de kaybedeceğini, kazananın ise halklar olacağını ifade etti.

‘AKP, Efrîn’de hezimete uğrayacak’

Türkiye Halk Kurtuluş Partisi Cephesi (THKP-C) Zeki Yumurtacı Silahlı Propaganda Birliği Komutanı İlker Akman, Türkiye’nin Efrîn’i işgal girişiminin bir “intihar girişimi” olduğunu ifade etti. Türk devletinin 20 Ocak’tan bu yana NATO’nun bütün teknolojisini kullanarak saldırmasına rağmen bir başarı elde edemediğini vurgulayan Akman, “‘3 günde Efrîn’i alacağız’ naraları atan faşizm korosu, halkların direnişi karşısında lal olmuş ve diz çökmüştür. Oligarşik diktanın Türkiye’deki nispi demokrasiyi ortadan kaldırması, baskı ve zulmü arttırmasının nedenlerinden bir tanesi de, Suriye ve Irak topraklarında oluşturduğu çetelerin yenilmesi ve bu topraklarda fosilleşmesidir. Türkiye’de AKP diktasının, Türklüğü bile tek elde toplaması ve halkı dilsizleştirmesi, renksizleştirmeye çalışması faşizmin dozajını gözler önüne sermektedir. Efrîn’de yüzlerce sivili katledip, çetelerine talan emri veren AKP, kendini ‘kurtarıcı’ kisvesi ile açıklaması ‘faşizmin riyakârlığının göstergesidir.’ AKP, Osmanlı’nın işgalci politikalarını emperyalistlerin denetimiyle Kuzey Suriye topraklarında çeteleri aracılığı ile uygulamaya çalışıyor. ‘Fırat Kalkanı’ adıyla çetelere bayrak değiştiren AKP’nin Efrîn’de halkın direnişi ile büyük bir hezimete uğrayacak” diye konuştu.

‘Türkiye’nin Efrîn’de yenilmesi halkların önünü açacak’

Faşizmin Türkiye’de de yenileceğini vurgulayan Akman, “Türkiye’nin Efrîn’de yenilmesi halkların önünü açacak. Türkiye’de halka uygulanan şiddet ve cebir, işçi ve emekçi halkımızla devrimci kurtuluş mücadelemizle bertaraf edilecektir. Bu kof düzene karşı, işçiler, emekçiler, kadınlar ve öğrencileri sokaklara ve barikatlara savaşa çağırıyoruz. Biliyoruz ki Türk devletinin Efrîn’de bozguna uğratılması, Türkiye halkları için bir nefes olacak ve Türkiye halklarının önünü açacaktır” dedi.

‘DAİŞ’in ortağı Erdoğan’ı Efrîn’de yeniyoruz’

Enteryasyonalist savaşçılar ile birlikte TSK ve ÖSO güçlerine karşı direnişlerini sürdüren YPG’li Bahoz Efrîn ise, Türkiye’nin Efrîn’e yönelik işgal girişiminin ilk haftada başarısızlığa uğratıldığını söyledi.

Efrîn, şunları kaydetti: “Türk devleti ilk 3 günde, en geç bir haftada Efrîn’e gireceğini düşünüyordu. Fakat yanlış bir hesap vardı, çünkü bizler YPG, YPJ ve QSD güçleri ile enternasyonalist dostlarımızın Rojava savaşında önemli bir savaş deneyimi vardı. Her ne kadar gelişkin tekniklerle saldırılara uğruyorsak da bizler direnişimizi en üst seviyede bir moral ile gerçekleştiriyoruz. Erdoğan’ın Efrîn işgali, dünyanın en haksız savaşıdır. Biz de gücümüzü dünyanın en haklı gücü ve halkı olduğumuzdan alıyoruz. DAİŞ’in ortağı Erdoğan’ı Efrîn’de yeniyoruz.”

Efrin / MA